O PROJEKTU

PŘEDMLUVA

Na začátku to byl jen další z tisíce NÁPADŮ v mé přeplněné hlavě. Nebyl jsem šťastný jak v zaměstnání, které jsem dělal, tak i se ŽIVOTEM jaký jsem vedl. Tahle myšlenka měla ale velice hluboký poteciál pro moji plačící duši a já ji v hlavně omýval tak dlouho až se proměnila v tento projekt a sen zároveň. Pokud toto právě čtete znamená to, že Live different už spatřilo světlo světa a já jsem plně rozhodnutý v tom pokračovat napříč čemukoliv co se mi postaví do cesty až do doby, než to dotáhnu do ÚPLNÉHO KONCE! Nezáleží na tom jak dlouho to bude trvat. Sny nemají termíny... Hlavně se NEVZDÁVAT!

Co je záměrem?

 • NAUČIT se vše potřebné k naplnění mého snu

 • UKÁZAT vám cestu od nuly až k cíli

 • INSPIROVAT vás že sny se dají plnit

 • BAVIT vás a přivést vás k zamyšlení

 • POMÁHAT všude kam mě život zavede

 • VLOGOVAT aby jste to celé mohli vidět! 

CO JE V PLÁNU?

Projekt jsem rozdělil do dvou částí. Jak jsem zmínil výše, využiju své slabosti a neznalost k prospěchu svému. Co tím myslím? No...

NIKDY JSEM:

 • NEDĚLAL POŘÁDNÝ WEB

 • NEPSAL BLOG

 • NEMLUVIL DO KAMERY ANI NEDĚLAL VLOGY

 • NESTŘÍHAL ANI NEUPRAVOVAL VIDEA

 • NEMĚL POŘÁDNOU KAMERU ANI FOŤÁK

 • NEFOTIL PROFESIONÁLNĚ

 • NIKTERAK NECESTOVAL

 • NEUŠETŘIL ŽÁDNÉ PENÍZE

Dokonce ani neumím pořádně anglicky. Většinu angličtiny jsem se naučil po čas práce v anglickém skladu, takže nebuďte překvapeni mojí gramatikou a omezenou slovní zásobou.

A budu k Vám upřímný aby jste si udělali reálný obrázek celé situace. Posledních pár let i užívám úzkostí a depresí. Moje sebevědomí kleslo na nulu pokud né ještě hlouběji. V jednom bodě mi bylo velice nepříjemné mluvit i se svou rodinou a kamarády. Uzavřený a ztracený v chaosu uvnitř mé hlavy. Nevěřil jsem ničemu co jsem si řekl, že udělám. Od té doby co jsem začal příjimat moje nové ''depresivní já" se to začalo pomalu zlepšovat. Brzy jsem si uvědomil, že potřebuji velkou změnu a že je to akutní. Momentálně je to semnou možná o kus lepší, ale  pořád jsou tyhle nemilé stavy součástí mého každodenního života. Dokážete si tak možná představit, jaká bude výzva začít dělat sebevědomé videa v jazyce, který ani pořádně neznám.

''Dostal jsem nápad. Z nápadu se stal sen a teď je čas vstát a ten sen si splnit.''

- Jakub Klouda

Představuji live different.

Část I

Učení & Příprava

V této části vám chci ukázat, že pokud máte nějaký sen, nemusíte nutně čekat na ty nejlepší podmínky. Možná můžete začít hned  teď s tím co máte! Ono často jde právě o to udělat první krok a nezáleží tolik na intenzitě jako na vytrvalosti!

Období od spuštění do konce roku 2022 je první částí projektu.

 

Co to zahrnuje?

 • Sdělit kdo vlastně jsem skrze blogy a videa

 • Zajistit potřebnou výbavu

 • Zajistit finanční prostředky a partnery

 • Naučit se točit videa a fotit

 • Naučit se stříhat & upravovat videa

 • Naučit se blogovat & vlogovat

 • Dosáhnout určité sledovanosti

 • Zdokonalit anglický jazyk

 • Příprava na JÁDRO celého projektu --> ČÁST II

Plánované destinace 

 • Česká Republika (domov, cestování)

 • Nizozemí (výlet)

 • Velká británie (práce)

 • Island (práce)

 

A kdo ví co ještě!  Update bude na konci roku 2019

Část II

Live different.

Hlavní myšlenka projektu

---------------------------

Možná jste si všimli, že jsem vlastně úplně neprozradil co je hlavní myšlenkou za celým projektem Live different. Důvod je prostý. Částěčně to má být překvapení a hlavně u mě človek nikdy neví.  Kde co se může lehce změnit protože mi hlava mi překypuje nápady a život každý den přináší nové změny.

 

Tak jako tak vám dám dvě nápovědy:

 

 • Vydám se na druhou stranu naší planety

 • Budu pomáhat těm, kteří to doopravy potřebují

 

Jak se budeme dostávat blíže ke konci roku 2022, budete nacházet v článcích a videích více a více detailů až dokud své záměry světu nepředstavím

oficiálně v plné kráse.

 

Nejvíce detailů budu plánovat v druhé polovině roku 2022 a prozatím nemám nejmenší tušení kde se tou dobou budu nacházet. 

 

 

SLEDUJ TO, SDÍLEJ TO & LIVE DIFFERENT.

PEACE ;)

 

Něco málo o mě

Příběh

Zajímá Vás jak můj projekt přišel na svět?

Jak mě to vůbec napadlo?

 

Udělejte si šálek výborného čaje či kávy, usaďte se do pohodlného křelsa a nebo dělejte cokoliv chcete, protože na tom vůbec nezáleží... Tak či tak, příběh může začít...

 

Skutečností je, že dva měsíce před tím než jsem oficiálně odstartoval  "Live different." 

jsem neměl nejmenší tušení, že někdy budu něco takového dělat. Vraťme se tedy v čase aby jste lépe pochopili mé DŮVODY

 

Takže, zasekl jsem se na dlouhý čas v zaměstnání, které mě nebavilo. Snažil jsem se dosáhnout něčeho po čem jsem NIKDY v životě netoužil a nechal jsem jiné lidi řídit mě cestou, kterou jsem nechtěl kráčet. Nechal jsem je a další okolnosti změnit toho úžasného, pozitivního a sebevědomého kluka s obrovským snem na vyčerpaného introverta a nešťastníka v depresích. 

Jednoho dne mi to přerostlo přes hlavu a řekl jsem si DOST. Rozhodl jsem se, že jdu zase převzít kontrolu nad svým životem a podstoupit velkou změnu. Odhodlat se, říct svůj názor a začít znovu dělat něco naplňujícího. 

 

Tak jsem dal výpověď a začal plánovat svou cestu s finální destinací někde daleko odtud kde jsem si představoval jak dobrovolničím a pomáhám tak těm, kteří to doopravdy potřebují. Nevěděl jsem co chci dělat do konce života. Věděl jsem ale moc dobře co nechci a jediné po čem jsem toužil, bylo najít znovu v životě ŠTĚSTÍ.

Bylo to jen jediné rozhodnutí.

 

Obrovská změna v mém životě započala. Den za dnem jsem přemýšlel o mé cestě víc a víc.  Vždy mě bavilo dělat fotky iPhonem. Napadlo mě, že bych mohl začít psát svůj blog. Potom přišla myšlenka o točení videí z cestování což znamená  také vlogovat. Říkal jsem si:

"Chystám se cestovat, takže by se hodila nějaká skladná výbava. Zbožňuji Apple, takže proč nebýt originální, cestovat kolem světa, pomáhat a zachytit to celé iPhonem?

Znáte motto Applu, které stvořil Steve Jobs  mnoho let zpátky? Znělo:

 

"Think different." (Mysli odlišně/jinak) a já to absolutně zbožňuji!

Takže proč nemyslet & nežít odlišně?

(Think different & Live different)

 

Jak můžete vidět, všechno se to událo velice rychle. Důležitá je ta část s rozhodnutím. Musíte se rozhoudnout, že chcete být ŠŤASTNÍ pokud nejste. Nemusíte vědět co chcete dělat po zbytek života. Pokud nejste šťastní právě teď, podstupte změnu. Najděte znovu štěstí a Vaše cesta se před Vámi otevře. Smysl života se objeví sám. Změna je život.

PAMATUJTE! 

 

Pokud zrovna v životě prochazíte velmi složitým obdobím, dřív nebo později to přetrvá a s odstupem času si dost možná uvědomíte, že to zároveň byla jedna z NEJCENĚJŠÍCH zkušeností ve vašem ŽIVOTĚ. 

Dobré či špatné? Jsou tyto pojmy vůbec REÁLNÉ?

 

Řekl bych, že odpověd zní NE. Myslel jsem si, že poslední roky mého života byly hrozné. Myslel jsem si, že je špatné být v depresích a úzkostech... že je strašně špatné když NEJSTE SCHOPNÍ CÍTIT LÁSKU k nikomu... když přestanete milovat sami SEBE a jste uvězneni ve své chaotické mysli, která dělá vše proto aby vám zabránila žít v přítomnosti a aby vás přivedla k šílenství. No ideální to není, ale napadá mě otázka...

Bylo to vlastně špatné?

Ne... bylo to tím, čím to být mělo. A teď už vím, že tyhle "zlé" časy jsou těmi nejcenějšími lekcemi mého života. Bez těchto zážitků a zkušeností bych si nikdy tak hluboce neuvědomil fakt, že žádné peníze a věci na světě nás NIKDY nemůžou učinit doopravdy šťastnými.

Bez těchto zkušeností bych nevěděl kudy vede má cesta.

Je mi 26 let a můžu s klidem na srdci říct, že vím kam směřuji. Vím kudy vede má cesta. Vím co mám dělat abych se jednoho dne, až budu naposledy ve svém těle ležet na smrtelné posteli, mohl s klidem na duši usmát a říct si:

“Žil jsi Jakube, odpočívej v pokoji.”

Proč jenom 

odpočíváme v pokoji?

.........

Proč nemůžeme v pokoji i žít?

:)

INSTAGRAM FEED

© 2020 by Live different.